Fatima: Zarándokútikönyv – Kuzmányi István (Magyar Kurír) (9789635460458)

3.990 Ft
Kedvezmény
Leírás

Fatimában magyarként is otthon érezhettük magunkat. Elég, ha a Magyar Keresztútra gondolunk, amely emigrációba kényszerült testvéreink adományaiból épült, vagy Kondor Lajos verbita szerzetes elévülhetetlen posztulátori szolgálatára a pásztorgyermekek szenttéavatási eljárásában. Hála illeti őket mindezekért, de tudnunk kell, az otthont a Szűzanya készíti számunka. Ő minden embernek otthont akar készíteni, hiszen kétezer éve szent Fiának adott igazi otthont, azóta pedig szívében mindenkinek, aki élete zarándokútján szeretne hazatalálni Istenhez.

Mária igent mondott Istenre, az ő akaratára, s ezáltal lehetőséget adott nekünk, hogy új életünk legyen, olyan, mint amilyen neki volt: boldognak mondja őt minden nemzedék. Ott állt a kereszt alatt, ajándékba kapott egy tanítványt és vele mindannyiunkat, mi pedig ajándékba kaptuk őt mint égi Édesanyát.

Ismerve Kuzmányi Istvánnak, e könyv szerzőjének jó szolgálatát, szeretettel ajánlom az Olvasók figyelmébe ezt a zarándokútikönyvet, bízva abban, hogy segítségünkre lesz, s Fatima titkán keresztül meghalljuk a Szűzanya hívását az imádságra, az engesztelésre, a folyamatos megtérésre.

Palánki Ferenc

debrecen-nyíregyházi

megyéspüspök

 

(Via Sacra Zarándokútikönyvek s.)