Etika – Brandenstein Béla (Szent István Társulat) (9789636121273)

2.500 Ft
Kedvezmény
Leírás

Az emberben vannak értékigenlő és értéktagadó tendenciák, hogy Brandenstein Béla találó kifejezésével éljünk. Kellő szocializáció és nevelés (helyesen tervezett programozása ez a tudatnak!) nélkül az ember közönségessé, kegyetlenné válik. Ha az értéktagadó érzelmek, eszmék és vágyak uralkodnak el a tudatban, akkor a bűnös készségek (hét főbűn) fejlődnek és uralják a személyiséget, mintegy ezek érlelik meg a gonoszság melletti optio fundamentalis-t, s válik határesetben démonikussá, diabolikussá, a gonoszságban megátalkodottá a személy. Ez az ember negatív önmegvalósulása, önmegvalósítása.

Ellenben, ha az értékigenlő érzelmek, eszmék és törekvések töltik ki és motiválják a tudatot, akkor az erkölcsi erények révén az ember szentté lesz, birtokba veszi méltóságát, valóban Isten képmása lesz.

Jelen kötet először 1938-ban jelent meg a Szent István Társulat kiadásában. Az új kiadás kibővítve, Kuminetz Géza, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektorának tanulmányával jelent meg. A tanulmány címe: A Teremtés rendjének fenntartója és valódi kibontakoztatója a jó, vsgyis az igaz ember: BRANDENSTEIN BÉLA ETIKÁJA, avagy az erkölcsi értéket, mint a Teremtés rendjének fő szabály(ozój)át feltétlenül igenlő és érvényesítő ember.